w kategorii Programowanie

ARCSeeker i RaQuest – dodatki do Enterprise Architect

Parafrazując znane powiedzenia: “nie samym Enterprise Architectem człowiek żyje” albo “Enterprise Architect jest tak dobry, jak jego dodatki”.

Dlatego dzisiaj przedstawiam dwa programy rozszerzające funkcjonalność EA w zakresie zarządzania wymaganiami i ponownego użycia modeli UML. Producentem obu dodatków jest firma Sparx Systems Japan Co. powstała pierwotnie do przygotowania lokalizacji Enterprise Architecta na rynek japoński. Ale jak widać firma radzi sobie również całkiem dobrze na polu tworzenia narzędzi współpracujących z EA.

RaQuest

RaQuest służy do zarządzania wymaganiami dla Enterprise Architect (Requirements Management tool). Program pozwala efektywnie zbierać, zarządzać i śledzić zmiany wymagań modelowanych systemów i aplikacji. Doskonały do zaawansowanego rozwoju aplikacji.

ARCSeeker

ARCSeeker wspomaga ponowne użycie modeli UML utworzonych w programie Enterprise Architect. Program umożliwia wybieranie fragmentów lub całych modeli z projektów EA, łączenie wybranych fragmentów w większe pakiety, a następnie ich użycie w następnych projektach.

Dodatkowe informacje, wersje demo i kontakt z dystrybutorem programów w Polsce: www.hanze.pl | RaQuest | ARCSeeker